Stevia – sladidlo na přírodní bázi

V současnosti je velkou novinkou přírodní nízkoenergetické sladidlo s názvem stevia, které s využívá v nízkokalorických nápojích a potravinách. Jde o sladidlo z rostliny Stevia rebaudiana Bertoli. Účinná látka se nazývá steviosid.

V čem je  s t e v i e  tak zajímavá?

Neobsahuje energii, přitom má výraznou sladkou chuť, a co je asi nejdůležitější, je zcela přírodní!!!

Sladidlo bylo shledáno z lékařského, toxikologického i hygienického hlediska jako naprosto bezpečné, a tak 14. dubna 2010 Evropský úřad pro bezpečnost potravin povolil jeho používání, následně Evropská komise publikovala 11. listopadu 2011 nařízení pro používání stevie (steviolových glykosidů) jako sladidla v potravinách a nápojích. Účinnost tohoto nařízení je od 2. prosince 2011. Od tohoto okamžiku z pohledu legislativy nic nebrání uvedení výrobků se sladidlem stevia na trh zemí Evropské unie včetně České republiky.

Jak již bylo řečeno, steviosid neboli extrakt ze stevie je v krystalické formě dvěstě až třistakrát vyšší než klasický řepný cukr neboli sacharóza. Jde tady o velmi výhodné a převratné sladidlo, protože do nedávné doby takovéto vlastnosti měla jen uměle vytvořená sladidla.

Největší přínos stevie je to, že rozšíří nabídku nízkoenergetických sladidel, což uvítají v rámci redukčního stravování zejména lidé s cukrovkou nebo nadváhou. Je to také možná volba pro ty, kteří v rámci zdravého životního stylu chtějí mít pod kontrolou svou tělesnou hmotnost. Stevie má dobrý předpoklad pro využití jako neenergetická přírodní náhrada cukru v nápojích, cukrovinkách (můžeme s ní např. i péct cukroví, koláče… ), žvýkačkách, jogurtech a podobně.